פעמים רבות פונים אלי חברות שונות בחפשם " מומחה -UI-UX -ממשק משתמש-חוויית משתמש- אבל ממש ממש טוב". מאחר וחלק מהחברות מעוניינות באיש ממשק שכיר (והם מפסידים את שירותי לפיכך…) אני מייעצת להם בבחירת מישהו מתאים. לעיתים, כשאני מסתכלת על רשימת המיומנויות הנדרשות למשרה כזו נראה לי כי חסר רק "יכולת תעופה עצמית" וזהו- הם מגייסים את הסופרמן הבא. הם מחפשים למעשה איש מקצוע אחד שיעשה: אפיון ממשק, ניתוח מערכת, אדריכלות מידע IA, ניהול פרוייקטים, עיצוב אתר וחומר שיווקי, עיצוב גרפי לממשק ואם אפשר שגם יישם את הממשק ולסיום יישום מנוע התוכנה- יתרון. All-in-One… אז החלטתי לרשום פוסט קצר עם כמה עצות מעשיות-


5 כללי זהב שיעזרו לך למצוא איש איפיון ממשק UI/UX מעולה:


1. הוא  מומחה שרואה את התמונה הגדולה, בלי ליפול לפרטים.

  • טיפ: אם המועמד מתחיל ישר לדבר איתך על צבע הכפתור של הLOGIN או על איזה קונטרול להשתמש במסכים… חבל- הוא לא האיש לעצב תהליך עבודה אינטואיטיבי מהר ובקלות.

2. הוא מבין טכנולוגיה, אבל לא עושה אותה.

  • טיפ: אם המועמד מגיע מרקע פיתוחי טהור, ויש לו ניסיון ביישום ממשק -UI Development, הוא יתקשה לראות את הממשק מנקודת המבט של נוחות המשתמש וצרכיו (ולא מנקודת המבט של "נוחות המיישם").

3. הוא מכיר ממשקים מתקדמים.

  • טיפ: בגדול- אם המועמד שלך לא יודע מה זה Instagram, responsive design, Pinterest, Clear, HTML5, Native application, SEO ואין לו חשבון פייסבוק ולינקדאין פעילים… הוא לא יוכל להוביל את הממשק שלך לעתיד (עם מכירות עתידיות טובות יותר).

4. הוא מבין עניין ומבין אנשים.

  • טיפ: אם המועמד שלך לא מצליח להבין ומהר מה המשתמשים שלך צריכים, מי הם, מה הם עושים בתוכנה שלך ומה יעשה אותם שמחים… תצטרך להשקיע הרבה זמן ומשאבים כדי לאפשר לו לבצע את תפקידו העיקרי- לייצג אותם התהליך הפיתוח….

5. כייף לעבוד איתו

  • טיפ: אם המועמד ווכחני ומתעקש (ולא משנה כמה הוא צודק, חכם ובעל ניסיון) הוא לא יוכל לבצע את תפקידו. בכדי להיות איש ממשק משתמש טוב ומועיל בתוך חברה, שעובד מול גוף הפיתוח, ניהול פרויקטים, מחלקת שיווק, הנהלה ועוד- הוא נדרש לשתף פעולה ובכייף. גם דיפלומטיות וחוכמת חיים לא יזיקו, כמובן.

מניסיוני- הנקודות למעלה, יחד עם ניסיון בתחום, כמובן, יוכלו לעזור לכם בחיפושים. וזה חיפוש לא קל… תאמינו לי…

לגבי התעודות הנדרשות- בארץ אין גופים אקדמיים שמכשירים כראוי אנשי מקצוע בתחום. יש כמה קורסים פרטיים, שאני לא ממש יכולה להעיד עליהם.

אסיים בכרזה חביבה המציגה את התחום ומה נדרש כדי לעסוק בו. נראה לי כי מי שיצר את הכרזה נסחף ו"עף על עצמו" כמו שאומרים אבל אין כל רע במעט התלהבות מהמקצוע שלך… לא?