מה הסודות שהופכים את הממשקים של סטרטאפים לטובים יותר? החוזקות של סטרטאפים שמאפשרים להם להתחרות ולנצח מוצרים ותיקים ומבוססים יותר? בשנים האחרונות עבדתי עם סטרטאפים רבים ואפיינתי את חווויית המשתמש שלהם. אני מודעת לאתגרים העומדים בפני סטרטאפים ועם זאת מאמינה שיש להם יתרונות גדולים על חברות גדולות. במהלך התהליך אני משתדלת לרתום את החוזקות שלהם לתהליך הUX.

כשביתי הבכורה תמר הגיעה לגיל 6 התייעצתי עם אנשי מקצוע רבים בניסיון למצוא ממה נובעים הקשיים שלה ואיך נוכל לעזור לה. בקלות אבחנו את תמר כבעלת לקויות למידה. אף אחד מאנשי המקצוע האלה לא ניסה לאבחן את החוזקות שלה. אף אחד מהם לא ציין אפילו במילה את הפוטנציאל הגלום בה, חוזקותיה ויכולותיה.

בעיני התמקדות בחוזקות היא פשוט הגיונית. זה קל יותר וכיף יותר לעבוד עם מה שאתה טוב בו. זה כמו בחדר הכושר- אתה יכול להתאמץ ולחזק את השרירים החלשים שלך או לעבוד על השרירים החזקים אצלך וזה, בין השאר, יחזק את שרירים החלשים יותר. חוקרי הפסיכולוגיה של חוזקות הוכיחו כי התמקדות על חוזקות תוביל לתוצאות גבוהות בהרבה מאשר הניסיון לשפר את הצדדים החלשים שלך.

אז איך כל זה קשור לסטרטאפים? ברור לכל יזם מתחיל כי סטרטאפים מתמודדים עם משאבים מוגבלים, תזרים מזומנים בעייתי, סביבה משתנה ולא יציבה, אין להם עדיין משתמשים והם לא מוכרים בשוק. כאשר מסתכלים על חסרונות נראה בלתי אפשרי שמוצר של סטרטאפ יתחרה וינצח מוצר ותיק יותר. אני מציעה להסתכל על הדברים מנקודת ראות שונה- לסטרטאפים יש יתרונות ברורים שהם צריכים להתמקד בהם ולגייס אותם לתהליך ה UX!

  •  
  1. 1.      פוקוס

focusPic

מה המשותף לדרופבוקס, טרלו ואינסטגראם? – כולם עושים דבר אחד בלבד אבל עושים אותו היטב! זה מזכיר את האימרה הסינית העתיקה- "אם תרדוף אחרי שני ארנבות לא תתפוס אף אחת מהם".

העובדה שסטרטאפים מוגבלים בזמן ומשאבים ואין להם אפשרות לפתח חלקים פחות חשובים במוצר היא שפעמים רבות מובילה אותם למוצר טוב יותר. ההתמקדות ביכולת חשובה שניים ורק במה שחשוב ונחוץ למשתמש היא אחד הגורמים הראשיים לUX טוב יותר.

  1. 2.      רעננות

freshPic_

לסטרטאפים יש מוצר חדש ורענן. ממש כמו תינוק- זה המון עבודה אבל האפשרויות הן אינסופיות! רוב המתחרים של הסטרטאפים יהיו עם מוצר ישן יותר, שנבנה לפני שנים, עם טכנולוגיה מיושנת ולצרכי העבר של המשתמש.

בשוק שמשתנה במהירות גדולה, מוצרים וממשקים שנבנו לפני שנים אחדות בלבד נחשבים מיושנים. חברות עם מוצר ותיק מחוייבות לגרסאות הקודמו ליכולות הנוכחיות ולקהל משתמשים שהתרגל להשתמש במוצר בדרך מסויימת. הם מחוייבים בין השאר גם להנהלה של החברה, לאנשי הצוות וללקוחות והפוליטיקה הארגונית מורכבת. הם יכולים לנסות ולשפר את חוויית המשתמש, אך בשל כל אילוצים אלו יצליחו לשפר רק את השוליים של הUX.

סטרטאפ שבונה מוצר רענן וחדש יכולים לבנות אותו בטכנולוגיה החדשנית בשוק, בצורה טובה ומותאמת יותר למשתמשים ולצרכי השוק הקיימים. בשל היותם קבוצה קטנה של אנשים חדורים אמונה וממוקדי מטרה אין להם את הפוליטיקות שמכבידות על ארגונים גדולים והם יכולים להחליט ולפעול מהר.

  1. 3.      יצירתיות

creativePic_

עובדים בחברות גדולות נדרשים לחשוב בקונפורמיות ובסיסיטמיות, בהתאם לצרכי הארגון. לרוב לא יעודדו אותם לחשוב בצורה מקורית ויצירתית. גם אם עובדים אלו ינסו להיות חדשניים הם יתקלו במכשולים רבים בארגון.

כל מי שעובד בסטרטאפ נדרש לעבוד בצורה קרייאטיבית בסביבה שמשתנה במהירות. הם תמיד מעודכנים בטכנולוגיות חדשות בשוק. יצירתיות היא תכונה מנטלית המאפשרת לאדם לפתור בעיות בצורה אחרת ושונה, מה שנראה "לחשוב מחוץ לקופסה"- הערכים הייחודים של סטרטאפים והתרבות הארגונית שלהם מעודדים בדיוק את זה.

חדשנות ויצירתיות הם חלק חשוב מאוד בחויית המשתמש. העובדה שאפליקציה היא צעירה וחדשנית מהווה לעיתים חלק חשוב בחוויית המשתמש. בנוסף, סטרטאפים הם חדשניים ואנדרדוג ואנשים רבים אוהבים את זה.

  1. 4.      לעשות טעויות

mistakePic__

כל סטרטאפ מצליח יודע שפרוייקט מוצלח לעיתים דורש חודשים רבים של ניסוי וטעייה. המצליחים שבהם יודעים שהמאמץ והתהליך עצמו חשובים לא פחות מהמוצר הסופי. ממש כמו שאמר תומס אדיסון על הניסונות המרובים שנדרשו להמצאת נורת החשמל- "לא נכשלתי,רק מצאתי 10,000 דרכים שלא עובדות." – זוהי המנטליות של סטרטאפים.

כשעובדים במצב של ניסוי וטעייה תהליך הUX גמיש יותר ופתוח. העובדה שסטרטאפים יודעים שיש שאלות פתוחות ובדרך יעשו טעויות וילמדו מהן, מאפשרת להם להגיע למוצרים טובים יותר.

  1. 5.      הקשבה

listenPic_

מי שמוביל סטרטאפים מצליחים צריך להיות טוב בהקשבה. הם יודעים שעליהם להבין היטב את התנהגות המשתמשים, הרצונות וציפיות שלהם. אם תפגש עם משתמשים ותקשיב היטב תוכל לקבל רעיונות ותובנות שלא תוכל לראות בדשבורדים, בדוחות או ממפגש עם איש המכירות או התמיכה.

אם הייתי צריכה לבחור בטיפ אחד בלבד לסטרטאפים הייתי בוחרת בהקשבה- הקשיבו בשימת לב למשתמשים שלכם ולמדו מהם. בידיהם התשובות.

 

לסיכום, תמיד יש בחירה על מה לשים את הפוקוס, גם בחיים וגם בUX. במקרה של תמר בחרנו להתמקד בחוזקות שלה והיום היא רוקדת וצוחקת עם חברים. למעשה זה לא חשוב אם הכוס מלאה או ריקה – פשוט תהיה שמח שיש כוס לשתות ממנה ותזכור שהעובדה שהיא חצי ריקה אומרת שיש עוד מקום ליין :)

אם אתם מעדיפים לשמוע את ההרצאה הזו באנגלית, תוכלו לצפות בהרצאה שלי מתוך כנס #UX4SU בגוגל: