אם אתה מפתח אפליקציה למובייל הפוסט הזה בשבילך. חוויית המשתמש טובה היא הסוד לאפליקציית מובייל מצליחה. הכנתי לכם 8 טיפים מנצחים לUX  מושלם למובייל.

בשנים האחרונות אנו נדרשים לאפיין ולעצב פרויקטים רבים למובייל. חוויית המשתמש במובייל דורשת מאתנו להבין את מגבלות השימוש: מסך קטן, השימוש הוא תוך כדי תנועה או במקביל לדברים אחרים והמשתמשים מצפים לשימוש פשוט וקל יותר מתמיד.

אספנו 8 טיפים חשובים שיעזרו לכם לאפיין ולעצב UX  טוב יותר לאפליקציה שלכם:

1.      התמקדו במשתמשים שלכם

כדי לבנות חוויית משתמש טובה תמיד עליכם להתחיל במי שישתמש בה. הבנת המשתמש או סוגי המשתמשים יובילו אתכם להבנה טובה יותר של האפליקציה שלכם. אם המשתמשים שלכם באים למצוא מידע באפליקציה, לדוגמא, אופציית החיפוש צריכה להיות מהירה וקלה ותוצאות החיפוש צריכות לתת במידיות את המידע החשוב ביותר שחיפש המשתמש.

use1

 2.      קחו בחשבון את הקשר השימוש

המשתמשים שלכם במובייל יעשו פעמים רבות דברים נוספים במקביל, לפיכך עליכם להתמקד בתהליכי העבודה שהם יזדקקו להם. לדוגמא, אם מדובר באפליקציית CONSUMERS  עליכם לאפשר מעבר מהיר לרכישה וצורות תשלום מהיר. כמו כן, יש לאפשר גישה מהירה לפרטי התקשרות כגון לחיצה על מספר טלפון כדי לבצע חיוג מהיר.

 3.      חוק ה20/80

לרוב, 80% מהמשתמשים ישתמשו ב20% מהיכולות של האפליקציה שלכם. עליכם לזהות מה הם בדיוק ה20% שרוב המשתמשים ירצו ולתת להם דגש בחוויית המשתמש. הסוד באפליקציות מצליחות שהם מציגות בחזית האפליקציה חלק קטן מהיכולות ובכך מאפשרים חוויה פשוטה.

 4.      KEEP IT SIMPLE

נכון, זהו חוק ידוע מחוויית משתמש, אבל במובייל הוא חשוב אף יותר. עליכם לתת למשתמשים רק את מה שהם זקוקים לו ולא להכביד על הממשק ביכולות חשובות פחות. תזכרו שהREAL ESTATE  של המסך הוא יקר ערך במובייל במקביל לטווח קשב קטן יותר של המשתמשים במובייל: שני אלו דורשים מכם לפקס את הUX  שלכם.

 5.      עיצוב לזמן "הפרעה"

תוצר הלוואי של המובייל הוא שכולנו עושים הכל במקביל- עבודה, משפחה, ילדים, בילויים- כל אלו מתקיימים בו זמנית  בחיינו בכל נקודת זמן. לפיכך, כשאנחנו מעצבים חוויית משתמש במובייל עלינו לקחת בחשבון כי השימוש (בניגוד לשימוש מול הדסקטופ במשרד) יופרע פעמים רבות. המשתמש יפסיק להשתמש באפליקציה ויחזור אליה לאחר מכן כתוצאה מ"הפרעות" כגון: שיחת טלפון, נהיגה, צפייה בהודעה שהתקבלה וכדומה. וודאו כי תהליכי העבודה קלים ופשוטים כדי שכשיחזור לאפליקציה, יצליח המשתמש במהירות להמשיך מאיפה שהפסיק.

 6.      עיצוב לשימוש באגודל

מחקרים מוכיחים כי יותר ויותר משתמשים אוחזים במכשיר ביד ימין ומבצעים את הפעולות בשימוש בשימוש באגודל ימין בלבד ולא בכל האצבעות. יש לקחת בחשבון באפליקציות מסויימות כגון אפליקציות ספורט וכושר או אפליקציות מסך שני (שיתוף צופים) לאפיין ממשק המאפשר גישה לניווט ופעולות חשובות בחלק היותר ימני תחתון של הממשק.

thumb

 7.      עזרו למשתמשים חדשים

במובייל בעיקר, המשתמשים לא יקראו הסברים במדריך משתמש או בFAQ. הם מצפים לפתוח את האפליקציה ולהתחיל מיד להבין אותה תוך כדי שימוש. כדאי לאפשר מסך פתיחה בתחילת השימוש הראשון, שיציג ויכוון את המשתמשים לכפתורים המרכזיים באפליקציה.

welcome

 8.      בדיקת ושיפורים

כמו בכל אפיון ממשק, רצוי לאורך כל הדרך להראות את האפיון או האפליקציה למשתמשים פוטנציאליים ולראות איך הם משתמשים בה. בנוסף, יש היום המון כלים המאפשרים לבצע בדיקות משתמש- Usability Tests במובייל. כדאי מאוד להשתמש בהם כדי להבין יותר טוב את המשתמשים שלכם ואיך תוכלו לשפר את חוויית המשתמש שלכם.

test1