האמת שכבר המון זמן לא כתבתי פוסט כמו שצריך. וכל יום יומיים אני אומרת לעצמי, עדי- הגיע הזמן שתשבי ותכתבי איזה פוסט חדש.  אבל יש כ"כ הרבה דברים שאני רוצה לספר עליהם וכ"כ הרבה עדכונים ושינויים בקצב מטורף בתחום שלנו שקשה לי לבחור במה להתמקד.

אז החלטתי להעלות על כתב כמה HIGHLIGHTS ותובנות על התחום כמו שאומרים:

  • בשנה האחרונה אני חווה הרבה יותר דרישה לתחום שלי- UX. הרבה יותר.
  • הפרוייקטים שאני נדרשת אליהם מגוונים מאוד- ממערכות מסובכות למשתמשים מומחים ועד למשחקים לילדים ונוער. (רק לחשוב שפעם פנו למומחי הממשק רק כשלא הייתה ברירה- שהמערכת הייתה כ"כ לא מובנת, שהמשתמשים לא הצליחו לעבוד איתם. באמת. פעם פנו אלי רק למערכות בסגנון מערכת לרופא מרדים בחדר ניתוח או ליירוט טילים …)
  • הממשקים שאנחנו מעצבים היום (בעיקר בגלל יכולות טכנולוגיות משופרות) הם הרבה יותר מכוונים למשתמשים. כי מה שחשוב פה זה האדם שמשתמש בממשק ולא היכולות הטכנולוגיות (פעם היו שקרו לתחום שלנו MMI- Man Machine Interface.  אף פעם לא התחברתי להגדרה הזו למקצוע שלי- מבחינתי זה תמיד היה רק האדם. מצחיק איך המכונה יצאה מהמשוואה ונותר רק האדם שמשתמש בה והחוויה הסובייקטיבית שלו…User Experience)
  • הכל הרבה יותר מהיר היום- הטכנולוגוית משתנות בקצב מהיר (פעם היו רק יכולות של מייקרוסופט פלוס מינוס), הגרפיקה משתנה בקצה מדהים (זוכרים כמה זמן האייקונים של אופיס היו הסטנדרט? לעומת זאת ממשק שמעוצב היום יראה לנו מיושן בעוד כ6 חודשים) והפרוייקטים מהירים יותר (מי אמר שוב Lean UX ?…)
  • לכולנו יש יותר ויותר ממשקים מול העיניים, כל הזמן: בעבודה, ברכב, בהליכה, בתחביבים, בבילויים- במה לא, בעצם? וזה יוצר המון ממשקים שמישהו צריך לעצב ועדיף שטוב ומקצועי (למזלי)… ועכשיו הגיג נוסטלגי:  זוכרים שהיינו קטנים ורק לדוד אחד רחוק היה מחשב קונדור?… לא נעים לי להעיד על גילי המופלג אבל היו פעם זמנים כאלה… תאמינו לי.

[lead]בשנה האחרונה אני חווה הרבה יותר דרישה לתחום שלי- UX. הרבה יותר.[/lead]

  • פעם היו עושים הכל למערכת אחת- דסקטופ. היום כל הפרוייקטים כמעט שמגיעים אלי צריך להתמודד מול פלטפורמות מרובות: ווב, טאבלטים ומובייל וצריך להחליט המון החלטות: אנדואיד או אייפון? ווב או NATIVE או אולי משהו כמו HYBRID? ועם מה להתחיל?? בקיצור- לא חסר אתגרים חדשים בתחום ובגלל זה אני כ"כ אוהבת אותו גם אחרי כל השנים האלה שאני עוסקת בו.
  • היום הרבה יותר אנשים מבינים מה המקצוע שלי (לא רק הלקוחות). אני מניחה שאתם חשים כי זו נקודה חשובה פחות (כי היא משמחת רק אותי כנראה) אבל החלטתי לציין אותה למרות זאת – אחרי שנים של הסברים אינסופיים לדודים ושכנים- סוף סוף Freedom at last.
  • התחום שלנו מתפתח וזה אחלה ולכן רציתי לסיים באינפוגרפיקה עם כמה נתונים מספריים מרשימים (ומשמחים) – תהנו!